Op. Dr. Serkan Ayhan

Genel Cerrahi , Tekirdağİletişim

Op.Dr Serkan Ayhan Obezite & Diyabet & Reflü Cerrahi Kliniği


Kazımiye Mah. Dumlupınar Cad. Olimpia Evleri No 1-3 K.3 D.9 (Orion AVM Karşısı); Çorlu/Tekirdağ

İlgi Alanları

Tedavi Ettiği Hastalıklar
Uyguladığı Tıbbi Işlemler
Mesleki İlgi Alanları

Cevapladığı Sorular

F. Sordu,

Pilor stenozu

Babama pilor stenozu teşhisi konuldu çok zayıf olduğu icin ve yediklerini çıkardığı icin mama verildi ameliyata kadar destek olsun diye .önce ameliyat dusunuldu sonrasında balon yöntemi var ameliyat yapmadan önce bu yönteme de başvurun dendi .sizce önce bu yöntemle mi denemeliyiz çözüm olabilir mi ameliyatsiz

Op. Dr. Serkan Ayhan

Genel Cerrahi
20.02.2019 11:23

İyi günler öncelikle... normal şartlarda pilor stenozu kolay kolay görülmez. nedenini araştırmak önemli.(örneğin ülsere bağlı veya geçirilmiş mide ameliyatına bağlı veya kansere bağlı gibi...) gerçek stenoz yani darlık var ise balon dilatasyon öncelikli doğru bir işlem eğer fayda görmezse o zaman cerrahi yöntem...

O. Sordu,

Yemek borusu ağrısı

Son 2 gündür yemek borumda yutkunurken yada yemek yerken ağrı ortaya çıkıyor bunun sebebi ne olabilir? İnternetten biraz araştırma yaptım ve korktuğum için uzmanına sormak istedim , çünkü bana göre hala abartı geliyor okuduklarim , yardımcı olur musunuz?

Op. Dr. Serkan Ayhan

Genel Cerrahi
03.09.2018 14:36

İyi günler Orhan bey. öncelikle durum kısa sürede oluşması nedeniyle enfeksiyon nedenli gibi görünüyor. KBB uzman muayenesi boğazınızda bir sorun varmı yokmu değerlendirmesi gerekir. Eğer normal bulgular olursa ileri tetkik olarak mide endoskopisi yaptırmanız gerekir. (Reflü hastalığı? Safra reflüsü?)

Op. Dr. Serkan Ayhan tarafından cevaplanan tüm soruları gör

Makaleler

Uzmanın Henüz Yayınlanmış Bir Makalesi Bulunmamaktadır.

Videolar

Uzmanın Henüz Yayınlanmış Bir Videosu Bulunmamaktadır.

Öz Geçmiş

Tüm dünyada kabul görmüş modern ve güvenli obezite & metabolik & reflü cerrahisi tekniklerini kullanan, kendini sürekli yenileyen, 2010 yılından bu yana 1000 üzeri obezite, diyabet ve reflü ameliyatı gerçekleştirmiş idealist cerrahlardandır. 07.02.1977 yılında Adana’da doğdu. İlk Orta ve Lise tahsilini Adana’da yaptı. Üniversite eğitimini 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı. 2004 yılında Pratisyen hekim olarak Aksaray Ceritler Sağlık Ocağı’nda 1,5 yıllık mecburi hizmetini yaptı. Asistanlık Eğitimini 6 yıl süre ile İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladıktan sonra, 1 yıl süreli Uzman Hekim mecburi hizmet görevi nedeniyle; Ağrı Diyadin Devlet Hastanesi’ne atandı. Akabinde buradan ayrılarak, Mayıs 2011’de Salihli Özel Can Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak hizmet vermeye başladı. Ağustos 2015' te Torbalı Özel Medifema Hastanesi’nde çalıştı. 1 Temmuz 2016'da Özel Optimed Hastanesinde çalıştı. 30 Mart 2018 tarihinde Özel Optimed Hastanesinden ayrılıp ÇORLU'da kendi Op.Dr.Serkan AYHAN OBEZİTE & DİYABET & REFLÜ CERRAHİ KLİNİĞİ'ni kurdu; farklı bir konsept ve anlayış ile sağlık hizmetlerini vermeye halen devam etmektedir. "Yüreğindeki insan sevgisinin ve sevdasının hekimlikle iç içe olduğunu anladığı gün doktor olmaya karar verdiğini anlatan; Genel Cerrah Op. Dr. Serkan Ayhan 15 yıldır hekimlik yapıyor." Uzmanlık tezini Reflü hastaları üzerinde hazırlayan, 1000’in üzerinde reflü ve obezite ameliyatları gerçekleştiren ,asistanlık süresince laparoskopik cerrahi,girişimsel endoskopik müdaheleler konusunda eğitim alan Serkan Ayhan, Reflü ve Obezite hastalarının ameliyat öncesi ve sonrası durumlarının değerlendirilmesi konusunda ölçümsel ARGE raporu hazırladı. 2016 yılında Obezite & Tip II Diabet & Reflü hastalarının Trakya bölgesinde ciddi mağduriyetini gören Serkan Ayhan ilk adım olarak Özel Optimed hastanesinde Obezite & Diyabet & Reflü Cerrahi Kliniğini kurdu. 30 Mart 2018 ' kadar hizmet vermeye devam etti.30 Mart 2018 tarihinde hizmetlerine son verdi. 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren de hizmetlerine Çorlu'daki Op.Dr.SERKAN AYHAN Obezite & Diyabet & Reflü Cerrahi Kliniğinde devam etti. Dikkat ettiği en önemli konu, hastalarının ameliyat sırası ve sonrasında verilen sağlık hizmetinden memnun kalmaları, hastaneden memnun ayrılmaları ve yaptığı ameliyatlar sonrasında hastanın herhangi bir nedenden dolayı sıkıntı yaşamamaları. Girişimsel ve terapötik Endoskopi eğitim sertifikası sahibi olan Serkan Ayhan, Laparoskopi, Endoskopi ve yeni açık cerrahi teknikler konusunda eğitim aldı. Çeşitli kongrelere katılarak mesleki tecrübesini arttıran Serkan Ayhan, 2004 yılında Antalya Ulusal Cerrahi Derneği Tıp kongresi’nde ve 2013 İFSO Dünya Obezite ve Metabolik Hastalıklar kongresine katılmış ve kendi uzmanlık alanında yer almıştır.

Uzman Hakkında Yorum Yap

Uzman hakkında henüz bir yorum yapılmamıştır. Uzmana ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yazarken…

Şikayet edici, suçlayıcı ve hakaret içerikli ifadeler kullanmayınız.

Başka uzmanları kötüleyip kıyaslamalar yapmayınız.

Özel bilgiler paylaşmayınız.

Bu alandan uzmana soru sormayınız. Soru sormak için Soru Sor butonunu kullanınız.

İzmir Web Tasarım