ALTERNATİF MİGREN TEDAVİLERİ

12.03.2018 10:20 501 Görüntülenme

Kuru İğne (IMS) ile Migren Tedavisi

Düzenli kullanılmasına rağmen ilaç tedavisine yanıt vermeyen migren hastalarında ilaç dışı tedavi seçenekleri değerlendirilmelidir.

Kuru İğne tedavisi bu hastalarda kolay ulaşılabilir, uygulanabilir, ucuz ve oldukça etkili bir tedavidir.

Kuru iğne migren hastaları için tetik noktaları olduğuna inanılan kaslara batırılarak yapılır. İlk üç seans sonunda hastada ciddi rahatlamalar gözlenir.

Gerek ucuz (Botox’a kıyasla) gerekse etkili bir tedavi yöntemi olmasından dolayı migren tedavisinde hastalarımıza bu metodu öneriyoruz.

Nöral Terapi (Sinir Bloğu) ile Migren Tedavisi

Sinir bloğu dediğimiz tedavide başın arka kısmında bulunan ve hissetmeyi sağlayan sinirler lokal anestezi ile bloke edilir.

Nöral tedavi ayda bir seanslar şeklinde uygulanılır. 3 seans sonunda etkili sonuçların alındığı gözlenecektir. Eğer seanslar sonunda rahatlama olmazsa diğer tedavi seçenekleri gözden geçirilmelidir.

Baş Ağrısı Tanımı

Baş ve boyun bölgesindeki ağrılar, ağrıya duyarlı yapılar tarafından talamus isimli ağrının algılanacağı merkeze ve beyin kabuğuna ulaştırılır.

Migren ismi verilen ve insanların günlük yaşantılarını aksatan başağrısında  organik (beyinde sürekli bir değişklik ifade eden) olmaktan ziyade işlevsel bir problem mevcuttur.

Hemen herkes, hayatı boyunca değişik zamanlarda başağrıları yaşamakla birlikte migren, baş ağrısının ötesinde bir durumdur. Migren binlerce yıldan beri bilinmektedir.

Toplumlar arasında görülme sıklığı farklılık göstermekle birlikte; migren, toplumun tahminen %20’lik kısmını tüm yaşamı boyunca etkilemektedir.

Makale Hakkında Yorum Yap

Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

Benzer Makaleler

KURU İĞNE TEDAVİSİ NEDİR?

12.03.2018 10:22 534 Görüntülenme


Kas spazmı baş, boyun, sırt ve bel ağrılarının en önemli nedenidir. Spazm omurlar arasında bulunan disklere baskı yaparak fıtık oluşumuna, kireçlenme ve ağrılı bir omurgaya yol açarlar. Spazm nedeniyle kısalmış olan kasların yönettiği eklemde şekil bozuklukları meydana gelir. Eklem gerilir, sinire baskı yapmaya başlar ve ağrı başlar. ...Devamı

Algoloji nedir?

19.03.2015 21:40 573 Görüntülenme


Algoloji ağrı ile uğraşan bir bilim dalıdır. Ağrı, vücudumuzun herhangi bir yerinden kaynaklanan, bir hastalığa bağlı olan veya olmayan ve kişi için rahatsız edici bir duyudur. Ağrının başlıca iki şekli vardır; ...Devamı

Kanser ağrıları

14.12.2014 14:14 326 Görüntülenme


Kanser hastalığına bağlı olarak gelişen ağrılardır. ...Devamı