Filtreleme

uzman bul

soru SOR

Sağlıkla ilgili bir sorunuz mu var? Hemen şimdi uzmanına sorun...

hastalık bulucu


Hastalıklar vücudun çeşitli bölümlerinde bazı belirti ya da bulgulara neden olabilir.

Şikayetinizin olduğu vücut bölümünü seçerek bu duruma neden olabilecek muhtemel hastalıkları öğrenebilirsiniz...

Göğüs Cerrahisi

Göğüs cerrahisi; göğüs kafesi ve göğüs kafesinin iç kısmında bulunan akciğer, akciğer zarı, soluk borusu ve yemek borusu ile göğüs ve karın boşluğunu ayıran zar olan diyafragma hastalıklarının ve yaralanmalarının tanı ve cerrahi tedavisi ile ilgili bir branştır. Bu konuda uzmanlaşmış doktorlara göğüs cerrahisi uzmanı ya da göğüs cerrahı denir.

Doğuştan olan ya da sonradan meydana gelen göğüs kafesi ve içindeki organları etkileyen her türlü sağlık sorunlarının tanı ve tedavisi ile göğüs cerrahisi ilgilenir.

Göğüs cerrahisinin baktığı başlıca hastalıklar; kaburga kırıkları, göğüs ağrısı, nefes almada güçlük ve nefes alırken hırıltılı ses, nefes darlığı, zatürre, pnömoni, tüberküloz (verem), öksürüğe bağlı ağızdan kan gelmesi, yoğun kıvamlı bağlam çıkarma, düşme yada göğse alınan darbe sonucu göğüs ağrısı, göğüs içerisinde sıvı toplanması, akciğer kanseri, göğüs duvarı şekil bozuklukları, göğüs kafesi içindeki tümörler, akciğer apsesi, diyafram hastalıkları, göğüs duvarı tümörleri, soluk borusu hastalıkları, soluk borusuna yabancı cisim kaçmasıdır.

 
‘’Göğüs Cerrahisi’’ Uzmanları

‘’Göğüs Cerrahisi’’ Bölümünün Bulunduğu Hastaneler ve Klinikler

"Göğüs Cerrahisi" İle İlgili Sorular

Cevaplandı

Kundura göğsü uzmanlikta sıkıntı

16.12.2016 21:17 263 Görüntülenme


Hocam bende kundura göğsü var uzmanlık başvurusu yaptım askerde bi sıkıntı olmadi bi sıkıntı olur mu uzmanlık ta Devamı...

İzmir Web Tasarım