Prof. Dr. Seyfettin Köklü

Gastroenteroloji, İç Hastalıkları (Dahiliye) , Ankara



İletişim

Prof Dr. Seyfettin Köklü Muayenehanesi


Kocatepe Mahallesi, Mithatpaşa Cd. 54/9, 06420 Çankaya/Ankara

Cevapladığı Sorular

S. Sordu,

yabancı cisim yutma ihitamali

Merhaba Hocam, kızım 25 aylık dün oyun parkında yerden 10 kuruş bulmuş ne oldu deyince getirdi verdi(o an görüş alanı dışında oynuyordu)sonra oyuna devam etti 15 dk.sonra ağzında bir şey yiyor gibi yapınca açıp baktım bişey yok.kızım ne yiyordun deyince (konuşuyor ama bazı kelimeler anlaşılamayabiliyor)yüzük gibi bişey dedi,doğru anlamak için ısrar ettim bende varmı filan diye parmağımı gösterdisonra tekrar tekrar sorduk nasıl yedin diyorum çiğnedim yuttum dedi,ama herhangi bir tıkanma,öksürük vs.olmadı,rahat yemek yedi akşam.sabahta aynı şekilde ,emin olamadık acaba numaramı yapıyor,yoksa gerçekten bişey yuttumu diye,hastaneye götürüp rontgen istesek çocuk bize oyun yapıyorsa boşuna rontgen çekilecek diye düşündüm ama endişe ediyorum ,görmedik çünkü,kendi söylemesine dayanarak acaba mı diyoruz,ne yapmamaızı tavsiye edersiniz?(bu arada normalde ne bulsa kağıt vs.ağzına götürme huyu var geçmedi henüz)

Prof. Dr. Seyfettin Köklü

Gastroenteroloji, İç Hastalıkları (Dahiliye)
28.09.2018 13:49

dışkısını takip edin, 48 saat içerisinde dışkıda görmezseniz düz karın grafisi çektirirsiniz. panik yapmayın.

Z. Sordu,

Yağlı dışkılama

Merhabalar 9 aydır sağ kasık ağrısı çekiyorum apandisit sanıldı ilaçlı mr sonucu bişey çıkmadı yaklaşık 2 ay önce 2 gün boyunca yağlı dışkılama geldi kolonoskopi yapıldı bişey çıkması 15 yaşından beri mide rahatsızıyım ve kabızlığım var kolonoskopi sonrası pankreas ilacı verildi ve kabızlığım geçti doktor pankreasımın yavaş çalıştığını ve yağlanma yaptığını söyledi fakat içim hiç rahat değil bununla ilgili bi tetkit yapmadı kanser yada iltihaplanma olabilir mi bunu nasıl öğrenebilirim

Prof. Dr. Seyfettin Köklü

Gastroenteroloji, İç Hastalıkları (Dahiliye)
18.02.2018 23:10

Yaşınız, risk faktörleri (alkol vs), birlikte olan şikayetler (kilo kaybı, yeni gelişen diyabet vs) ve yaptırmış olduğunuz tetkiklerin ayrıntılı değerlendirilmesi gerekir. Pankreasın yavaş çalışması kavramı tıbbi literatürde yer almaz. Konu karmaşık olduğundan muayenenizi yapmadan daha fazla yorum yapmak uygun olmayacaktır. Geçmiş olsun.

Prof. Dr. Seyfettin Köklü tarafından cevaplanan tüm soruları gör

Makaleler

Uzmanın Henüz Yayınlanmış Bir Makalesi Bulunmamaktadır.

Videolar

Uzmanın Henüz Yayınlanmış Bir Videosu Bulunmamaktadır.

Öz Geçmiş

(Prof. Dr. Seyfettin Köklü, İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanı)

22-Şubat-1972’de Kahramanmaraş’ta doğdu. İlkokulu Kahramanmaraş Akçakoyunlu İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Kahramanmaraş Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nde tamamladı.  Yüksek öğrenimini 1990-1996 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nde gördü. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlayıp 2001 yılında aynı kurumdan uzmanlığını aldı. 2001-2004 yılları arasında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü’nde yan dal ihtisası yaptı. Kasım 2006 tarihinde doçentlik ünvanını aldı. 2008-2012 tarihleri arası Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği’nde şef yardımcısı olarak çalıştı. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne öğretim üyesi olarak atandı. 2012-2015 yılları arasında Türkiye Bilimler Akademisi asosiye üyeliği yaptı.

2013 yılında Profesörlük ünvanını aldı. Eylül 2016 tarihine kadar Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ana bilim dalı’nda öğretim üyesi olarak çalıştı. İyi düzeyde İngilizce biliyor. Evli ve üç çocuk babasıdır. 300’e yakın uluslar arası yayını ve 1250’nin üzerinde bilimsel yayın atıfı vardır. Çok sayıda bilimsel ödülü bulunmaktadır.

Uzman Hakkında Yorum Yap

Uzman hakkında henüz bir yorum yapılmamıştır. Uzmana ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yazarken…

Şikayet edici, suçlayıcı ve hakaret içerikli ifadeler kullanmayınız.

Başka uzmanları kötüleyip kıyaslamalar yapmayınız.

Özel bilgiler paylaşmayınız.

Bu alandan uzmana soru sormayınız. Soru sormak için Soru Sor butonunu kullanınız.

İzmir Web Tasarım