Filtreleme

uzman bul

soru SOR

Sağlıkla ilgili bir sorunuz mu var? Hemen şimdi uzmanına sorun...

hastalık bulucu


Hastalıklar vücudun çeşitli bölümlerinde bazı belirti ya da bulgulara neden olabilir.

Şikayetinizin olduğu vücut bölümünü seçerek bu duruma neden olabilecek muhtemel hastalıkları öğrenebilirsiniz...

Estetik Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti)

Estetik Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti) Nedir ?

Yaşlanmayla birlikte kaş, üst ve alt göz kapaklarında bulunan kaslarda ve deride gevşeme meydana gelir. Bu gevşeme sonucu, yer çekininin de etkisiyle, özellikle de alt göz kapağının derisinde sarkma oluşur. Deri altındaki yağ dokusunun öne doğru fıtıklaşması ile de göz altı torbaları meydana gelir. Bu estetik açıdan kötü bir görünüme neden olur. 
Blefaroplasti ya da estetik göz kapağı ameliyatı, estetik amaçlar için alt veya üst göz kapağına uygulanan cerrahi bir işlemdir. Özellikle göz altı kapağı şiş ve torbalı olan ve kişinin yorgun ve düşkün  görünüme neden olan,  hem kadın hemde erkeklere sık uygulanır. Bu işlemde, göz kapağındaki fazla deri  ave yağ dokuları alınır ve fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar kuvvetlendirilir. Estetik göz kapağı ameliyatı, günümüzde uygulanan en popüler kozmetik ameliyatlardan birisidir, uygulanması basittir ve genellikle hastanın hastanede yatmasını gerektirmez ve hasta aynı gün taburcu edilir. 
Blefaroplasti, estetik (kozmetik) cerrahi ile uğraşan plastik estetik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanlarınca ya da göz doktorları tarafından gerçekleştirilir. Aşağıdaki listede estetik göz kapağı ameliyatı (blefaroplasti) konusunda tecrübeli uzmanları bulabilirsiniz.


Hangi Bölüm Yapar?

‘’Estetik Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti)’’ Uygulayan Doktorlar