Filtreleme

uzman bul

soru SOR

Sağlıkla ilgili bir sorunuz mu var? Hemen şimdi uzmanına sorun...

hastalık bulucu


Hastalıklar vücudun çeşitli bölümlerinde bazı belirti ya da bulgulara neden olabilir.

Şikayetinizin olduğu vücut bölümünü seçerek bu duruma neden olabilecek muhtemel hastalıkları öğrenebilirsiniz...

Spor Hekimliği

Spor Hekimliği, çocuk, genç ya da yaşlı ve erkek ya da bayan bütün kişilerin sportif faliyetlere katılmasını sağlamak ve hareketsizlik sonucu ortaya çıkan sağlık sorunlarının tanı ve tedavisi ile uğraşan bir tıp bilim dalıdır.

Kişilerin sağlığının korunması ve geliştirilmesi için fizksel aktivite (egzersiz) yapmaları gereklidir. Toplumda yaşayan insanların fiziksel aktiviteye katılımlarını özendirerek artırmak, kişilerin spora katılım öncesi gerekli sağlık kontrollerinin yapılması, spor ve fiziksel aktivite programlarının düzenlenmesi, egzersiz programları uygulamaları, spor ve fiziksel aktiviteler sırasında karşılaşılan sakatlık ve yaralanma gibi sağlık sorunlarının önlenmesi, tanısı ve tedavisi, sporcu performansının tıbbi açıdan değerlendirilmesi ve doping maddesi kullanımı ile mücadele edilmesi gibi konular spor hekimliğinin ilgi alanına girmektedir.


‘’Spor Hekimliği’’ Uzmanları

‘’Spor Hekimliği’’ Bölümünün Bulunduğu Hastaneler ve Klinikler

"Spor Hekimliği" İle İlgili Sorular

Cevaplandı

PUBİS Mİ ?

06.12.2017 12:34 75 Görüntülenme


MERHABALAR BEN YILLARDIR FUTBOL OYNUYORUM AMATÖR OLARAK BENİM RAHATSIZLIĞIM KASIK BÖLGESİNDE BACAK ARASINDA AĞRILARIM OLUYOR BACAKLARIMI AÇIP ESNETEMİYORUM BUDA FUTBOL OYNARKEN BANA KISITLAMA VE ACI SAĞLIYOR. MA Devamı...

İzmir Web Tasarım