Filtreleme

uzman bul

soru SOR

Sağlıkla ilgili bir sorunuz mu var? Hemen şimdi uzmanına sorun...

hastalık bulucu


Hastalıklar vücudun çeşitli bölümlerinde bazı belirti ya da bulgulara neden olabilir.

Şikayetinizin olduğu vücut bölümünü seçerek bu duruma neden olabilecek muhtemel hastalıkları öğrenebilirsiniz...

Fizyoterapi (Fizyoterapist)

Fizik tedavi; vücutta kas, kemik, iskelet ve sinir sistemi ile ilgili sorunlardan  dolayı ortaya çıkan geçici ya da kalıcı bozuklukların önlenmesi, tanısı  ve tedavisiyle ilgilenen bir tıp bölümüdür. Bu konuda uzmanlaşmış doktorlara  fizik tedavi uzmanı denir. Fizik tedavi (fiziksel tıp), ısı ve elektrik akımı gibi fiziksel yöntemlerin kas, iskelet ve sinir sisteminin hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullanılması işlemidir.

Rehabilitasyon; bir kişide kas, kemik, iskelet ve sinir sisteminde doğuştan var olan ya da sonradan oluşan kalıcı veya geçici bir yetersizliğin, hareketlerdeki  kayıp ya da kısıtlanmaların tedavi edilerek, kişinin hem  psikolojik hem de sosyal ve mesleki açıdan desteklenmesi ve böylece günlük yaşamında bağımsız bir hale gelmesini sağlama işlemidir. Rehabilitasyon işlemleri fizyoterapist tarafından yapılmaktadır.

Fizyoterapist; doktor tarafından belirlenen fizyoterapi ve rehabilitasyon tedavi programlarını planlayan ve hastalara  uygulayan, ayrıca sağlıklı kişilere uyguladıkları özel egzersiz ve rehabilitasyon programları ile hastalık ve sakatlıkların oluşmasını önleyen bir fizyoterapi uzmanıdır.


Fizyoterapi (Fizyoterapist) Hangi Hastalıkları Tedavi Eder?

‘’Fizyoterapi (Fizyoterapist)’’ Uzmanları

‘’Fizyoterapi (Fizyoterapist)’’ Bölümünün Bulunduğu Hastaneler ve Klinikler

İzmir Web Tasarım