Filtreleme

uzman bul

soru SOR

Sağlıkla ilgili bir sorunuz mu var? Hemen şimdi uzmanına sorun...

hastalık bulucu


Hastalıklar vücudun çeşitli bölümlerinde bazı belirti ya da bulgulara neden olabilir.

Şikayetinizin olduğu vücut bölümünü seçerek bu duruma neden olabilecek muhtemel hastalıkları öğrenebilirsiniz...

Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi

Çocuklarda görülen doğumsal kalp hastalıkları, romatizmal kalp hastalıkları ve ritim ve ileti bozuklukları gibi kalp hastalıkları ve kalbe giren ve kalpten çıkan büyük damarların bozukluklarının tanısı ve cerrahi tedavisi ile ilgilenen bir tıp bilim dalıdır. Kalp ve Damar Cerrahisi’nin üst uzmanlık alanı (yan dal)dır. Bu konuda uzmanlaşmış kalp ve cerrahlarına çocuk kalp ve damar cerrahı denir.

Doğumsal kalp hastalıkları, doğum öncesi anne karnındaki bebeğin gelişimi sırasında ortaya çıkan, kalbin kulakçık veya karıncıkları arasındaki delikler, kalbe gelen veya kalpten çıkan büyük damarlardaki bozukluklar, kalp kapakçılarında darlık veya yetersizlikler, kalp kasını besleyen koroner damarlardaki anomaliler ve karıncık veya kulakçıklardaki gelişme bozukluklarıdır.

Romatizmal kalp hastalıkları, genellikle kalp kapakçıklarında şekil bozuklukları, darlık veya yetersizliklere neden olur. Geçirilen bazı boğaz enfeksiyonlarından sonra gelişebilir.

Kalbin elektriksel sistemindeki bozukluk sonucu kalp atımında anormal yavaşlama, duraklama veya hızlanmalarla kendini gösteren bozukluklara da Ritim ve ileti bozuklukları denir. Daha çok erişkin yaşlarda görülen bu bozukluklar bazen çocuklarda ortaya çıkabilir.
‘’Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi’’ Uzmanları

‘’Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi’’ Bölümünün Bulunduğu Hastaneler ve Klinikler

"Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi" İle İlgili Sorular

Cevaplandı

Kalp sıkısmasi nefes darlığı vb.

09.03.2019 05:03 30 Görüntülenme


Hocam oncelikle kalp sıkısmasi ve nefes darlığı çekiyorum.boyun bolgesindede sıkısmalr oluyor inme oluyor hocam beynimde ne yapabilirim. Devamı...

İzmir Web Tasarım