Filtreleme

uzman bul

soru SOR

Sağlıkla ilgili bir sorunuz mu var? Hemen şimdi uzmanına sorun...

hastalık bulucu


Hastalıklar vücudun çeşitli bölümlerinde bazı belirti ya da bulgulara neden olabilir.

Şikayetinizin olduğu vücut bölümünü seçerek bu duruma neden olabilecek muhtemel hastalıkları öğrenebilirsiniz...

Aile Hekimliği

Bir kişinin ya da aileyi oluşturan fertlerden birinin hastalandığında ya da bir sağlık sorunu ile karşılaştığında ilk başvuracakları yer aile hekimliğidir. Aile hekimi, kolaylıkla ulaşabilmeli bakımından kişilerin ikametgah adreslerine göre belirlenir. Aile hekimliğinde aile hekimliği uzmanı veya Sağlık Bakanlığın öngördüğü eğitimleri alan uzman doktor veya pratisyen hekimler çalışır.

Kişilerin aile hekimlerinin belirlenmesi, aile hekimliği uygulamasına geçilirken il sağlık müdürlükleri tarafından,Kişilerin aile hekimlerinin belirlenmesi, Herhangi bir aile hekimine kayıtlı olmayan kişiler, adreslerine en yakın aile sağlığı merkezi, toplum sağlığı merkezi ya da il sağlık müdürlüğüne müracaat ederek, bir aile hekimine kayıtlarını yaptırabilirler. İkâmet ettiği adresten ayrılan bir kişi isterse aile hekimini değiştirebilir.

Bir kişi aile hekimini istediği takdirde değiştirilebilir. Bu değişiklik için tercih ettiği aile hekimine doğrudan başvurmalı ya da toplum sağlığı merkezine müracaat ederek bu talebini belirtmelidir. Ancak bir kişi, kendi talepleriyle seçtiği bir aile hekimini 3 aydan önce değiştiremez.

Kişinin aile hekiminin kim olduğunu öğrenmesi için, T.C. kimlik numarası ile en yakın aile sağlığı merkezi, toplum sağlığı merkezi veya il sağlık müdürlüğüne başvurması gerekmektedir. Ayrıca kişiler, Sağlık Bakanlığı’nın www.ailehekimligi.gov.tr internet adresinden de aile hekimlerini öğrenebilirler.‘’Aile Hekimliği’’ Uzmanları

‘’Aile Hekimliği’’ Bölümünün Bulunduğu Hastaneler ve Klinikler

İzmir Web Tasarım