Filtreleme

uzman bul

soru SOR

Sağlıkla ilgili bir sorunuz mu var? Hemen şimdi uzmanına sorun...

hastalık bulucu


Hastalıklar vücudun çeşitli bölümlerinde bazı belirti ya da bulgulara neden olabilir.

Şikayetinizin olduğu vücut bölümünü seçerek bu duruma neden olabilecek muhtemel hastalıkları öğrenebilirsiniz...

Oksipital Nevralji

Oksipital Nevralji Nedir ?

Nevralji, bir sinirin izlediği yol boyunca duyulan şiddetli bir ağrı, yanma, karıncalanma ve ısıya duyarlılık halidir. Genellikle sinirde meydana gelen bir irritasyon (tahriş) ya da hasar nedeniyle oluşur. Meydana gelen ağrı keskin, yanıcı ve elektrik çarpması şeklinde bir ağrı olarak tarif edilir. Ağrı genellikle o sinir tarafından uyarılan cilt bölgesinde görülür ve belirtiler cilde hafifçe dokunmakla kötüleşebilir. Yaygın görülen nevraljiler arasında, trigeminal nevralji, zona hastalığına bağlı gelişen nevralji (postherpatik nevralji) ve bel ya da boyun omurlarından yayılan nevraljiler bulunmaktadır.
Oksipital nevralji , genellikle başın arka kısmında, kulak arkasında ve boynun üst kısmında elektrik çarpması şeklinde şiddetli bir baş ağrısı türüdür. Oksipital nevralji ağrısı, tipik olarak boyunda başlar  ve yukarı doğru yayılır. Bazı kişilerde ağrı, kafa derisi, alın ve gözlerin arkasında hissedilebilir. 
Oksipital nevralji ile nöroloji ve algoloji (ağrı bilimi) bölümleri ilgilenir. Aşağıdaki listede bu konuda uzman olan doktorları bulabilirsiniz.

 


Hangi Bölüm Bakar?

‘’Oksipital Nevralji ’’ Uzmanları

İzmir Web Tasarım